Наша шкіра навіть при правильному щоденному догляді і регулярному очищенні періодично стикається з певними проблемами. Так, на шкірі обличчя з`являються сухі ділянки, почервоніння, шкіра набуває хворого блідо-сірого відтінку, лущиться. Скраби, пілінги і маски, а також зміна косметичних засобів не допомагають. Що ж відбувається? Насправді наша шкіра сигналізує нам про те, що їй не вистачає певних вітамінів і елементів.
Розглянемо найчастіші проблеми шкіри обличчя, спричинені нестачею вітамінів, та вияснимо, які продукти необхідно терміново включити в свій щоденний раціон харчування.
Шкіра стає сухою, починає лущитися. На шкірі з`являються сухі ділянки, лущаться губи. Після вмивання здається, що шкіра сильно стягнута, виникає стан дискомфорту. У вас нестача вітаміну А (ретинол) і каротину. Ці вітаміни відповідають за нормальну роботу потових залоз, що утримують вологу і забезпечують еластичність шкіри. У раціон харчування необхідно включити: печінку, молочні продукти, яєчний жовток, моркву, гарбуз, червоний перець, помідори, курагу, мандарини, апельсини, петрушку і кріп.
Шорстка шкіра. Нестача вітаміну B3, білків і амінокислоти триптофан, дефіцит нікотинової кислоти (Вітамін PP). У медицині таку проблему називають пелагра. Пелагра – захворювання, один з авітамінозів, який виникає при хронічному недоїданні або при однотипному харчуванні. Це приводить до розладу вуглеводного і білкового обміну. При такій проблемі шкіри вам потрібно налягати на крупи і хліб з борошна грубого помелу. Включити в меню сушені гриби, боби (квасолю, горох, сою), часник, капусту, солодкий перець, картоплю і спаржу.
Бліда шкіра, хворий землистий колір обличчя. Тріщини в куточках рота, лущення по всьому тілу говорить про дефіцит вітаміну В2 (рибофлавіну). В2 надає шкірі квітучого вигляду, бере участь у вуглеводному обміні, засвоєнні білків і жирів, відповідає за гемоглобін. Джерелами вітаміну В2 є молоко і молочні продукти (кисле молоко, кефір, сир, сметана), пісне м`ясо, печінка, яєчний жовток, пекарські дріжджі. Ваш раціон харчування слід урізноманітити, додайте у щоденне меню ті продукти, в яких містяться необхідні вам вітаміни і елементи. Вітамін В12 також відповідає за стан шкіри, здоровий колір обличчя, гемоглобін. Продукти, в яких міститься вітамін В12 – пісна яловичина, печінка, щавель, яєчний жовток, шпинат, капуста, буряк, морква, редиска, родзинки, інжир, апельсини, мандарини, вівсяна і гречана крупи.
Шкіра втрачає пружність, еластичність, в`яне, ранки і синці довго заживають. Вам не вистачає вітаміну С і цинку. Вітамін С є природним антиоксидантом, відповідає за пружність шкіри, укріплює капіляри і судини. Джерела вітаміну С – плоди шипшини, чорна смородина, лимони, апельсини, мандарини, волоські горіхи, обліпиха, квашена капуста, петрушка. Цинк володіє протизапальним і загоюючим ефектом, захищає шкірний покрив від мікробів і бактерій. Цинк міститься у мигдалі, арахісі, волоських горіхах, часнику, солодкому перцеві, моркві, капусті.
Шкіра втрачає еластичність, провисає, хворий колір обличчя. Це часто буває у тих, хто захоплюється низькокалорійними дієтами, вегетаріанців. Такі проблеми свідчать про нестачу заліза. Цей елемент входить до складу гемоглобіну і бере активну участь в тканинному диханні. Залізо міститься в таких продуктах, як пісна яловичина, печінка, щавель, яєчний жовток, шпинат, капуста, буряк, морква, редиска, родзинки, інжир, апельсини, мандарини, вівсяна і гречана крупи.
Ламаються нігті, на тілі з`являється алергічний висип, волосся січеться і випадає. Ваш організм не одержує потрібну дозу кальцію. Джерела кальцію – молоко і молочні продукти, яйця, цвітна капуста, салат, цибуля, зелень петрушки, яблука.
Почервоніння шкіри на носі і щоках, шкіра лущиться. Такі шкірні проблеми бувають, якщо ви вживаєте у великій кількості прянощі, соління, алкоголь, вони розширюють капіляри, через що й відбувається почервоніння шкіри.
Гнійнички і висип. Часто це виникає через надмірне вживання жирної і солодкої їжі.
Жовтуватий колір обличчя. Виникає через захоплення чорним міцним чаєм і кавовими напоями.
Урізноманітьте ваш раціон харчування, додайте у ваше щоденне меню ті продукти, в яких містяться необхідні вам вітаміни і елементи, відмовтеся від тих продуктів, які провокують шкірні проблеми.
***
У випадку, якщо перелічені проблеми не минають протягом тривалого часу, зверніться за консультацією до лікаря-дерматолога. У косметологічному центрі «Амелі» консультації надає лікар-дерматокосметолог Світлана Прокоп’юк.