Пн-Пт 9:00 - 20:00

Сб 09:00-18:00

м. Луцьк, вул. Олеся Гончара, 3

Як вибрати хорошого косметолога

Кожен, плануючи візит в салон краси, бажає довірити своє обличчя кваліфікованому майстру. Адже зовсім не хочеться викладати гроші за процедури, які передбачають покращення зовнішнього вигляду, а отримати в результаті масу проблем, лікування яких займе час, потребуватиме додаткових вкладень, а в гіршому випадку призведе до незворотних наслідків. Орієнтуватися лише на красиву вивіску і популярність салону – не варіант.

У наш час оволодіти професією косметолога може кожен охочий, для цього достатньо пройти лише кількамісячні курси. Ви, напевно, помітили, що салонів краси у великих містах багато, одні відкриваються, інші закриваються, при цьому не усі з тих, що працюють, можуть похвалитися наявністю ліцензії та кваліфікованого персоналу, тому вибрати дійсно хорошого косметолога дуже важко.

Ось кілька основних порад, що дозволять вам розпізнати дійсно хорошого майстра.

Відгуки. Найкраща рекомендація — це відгуки ваших друзів і близьких. Вони, не кривлячи душею, розкажуть про професіоналізм фахівця та інші нюанси. Проте якщо у вашому оточенні такою інформацією ніхто не володіє, то можна пошукати коментарі і в глобальній мережі. Як правило, відгуки в інтернеті можна знайти практично про будь-якого фахівця. Звичайно, якщо негативних відгуків більше, ніж позитивних, то краще до такого фахівця не звертатися.

Почніть з простого. Спілкування з незнайомим майстром краще почати, записавшись на найпростішу та найдешевшу процедуру. Під час прийому розпитайте про те, що вас цікавить. Хороший спеціаліст відповість на ваші запитання, не замислюючись, демонструючи як знання теоретичної частини, так і особисті практичні навички.

Зовнішній вигляд. Хороший майстер-косметолог – це обличчя своєї роботи і реклама рівня професіоналізму. Складно довіритися фахівцеві, у якого погана шкіра, тьмяний колір обличчя, поганий макіяж і недоглянутий вигляд. Зверніть увагу на нігті майстра: крім того, що вони повинні бути чистими, у хорошого косметолога нігті завжди короткі, так як з довгими (і вже тим більше накладними) нігтями неможливо відчути структуру вашої шкіри і дотримати вимоги гігієни. Справжній майстер ніколи не дозволить собі працювати з кільцями і іншими прикрасами, які можуть перешкодити під час роботи.

Робоче місце майстра. Кабінет фахівця — це завжди чистота і акуратність, максимальний комфорт і зручність, стерилізовані інструменти, одноразові простирадла і шпателі, а також приємна атмосфера, в якій ви відчуваєте себе не як на столі у хірурга, а в справжній казці.

Кваліфікація. Перш ніж зважитися на процедуру, поцікавтеся про кваліфікацію лікаря та його освіту. Звісно, косметичну маску може зробити і низькокваліфікований майстер, але от для складніших процедур обов’язковий медичний диплом і відповідна кваліфікація. Також варто пам’ятати, що постійне підвищення кваліфікації для хорошого косметолога — обов’язковий процес. Підтвердити він це може дипломами та сертифікатами.

Досвід роботи. Обов’язково уточніть цей момент. Від того, наскільки часто майстер проводить процедури, безпосередньо залежить ваше здоров’я. Може виявитися, що ви — піддослідний «хом’ячок» на сеансі глибокого пілінгу, який лікар проводить вперше.

Знання, обізнаність про новинки. Хороший спеціаліст повинен не просто мати досвід і високу кваліфікацію, але і бути в курсі всіх косметичних новин, нових препаратів та процедур, їх дії і побічних ефектів. Закинути вудку на предмет його обізнаності можна прямо в процесі процедури або на попередній консультації.

Збір анамнезу. Для хорошого косметолога важливо зібрати відомості про ваш спосіб життя, захворювання та ін. Тому, якщо ви відчуваєте себе, як на допиті — значить, фахівець розуміє, що робить. Якщо ж, як тільки ви переступили поріг кабінету, вас перекидають на кушетку і відразу починають косметологічні процедури, то можете шукати нового фахівця. Пам’ятайте — спочатку діагноз, потім лікування. Вся інформація заноситься в спеціальну карту, разом із рекомендаціями і відомостями про проведені процедури.

Байдужість, невпевненість, безвідповідальність. Хороший косметолог не залишить без уваги вашу шкіру, якщо їй потрібне втручання додаткових фахівців (ендокринолог, дерматолог тощо). Руки фахівця завжди впевнені, а “плачевних” наслідків після процедури не буває.

Детальний огляд, при необхідності аналізи. Без цього призначити процедуру хороший спеціаліст не має права. Причому, наполягати на проведенні аналізів «на місці» спеціаліст теж не повинен.

Залякування. Хороший фахівець ніколи не охне при вигляді вашої мімічної зморшки або прищика. Він не стане, жахаючись і округляючи очі, лякати вас майбутніми вселенськими проблемами, в які нібито перетворяться ці ваші недоліки. Фахівець завжди пам’ятає про професійну етику. Його завдання — делікатно донести до клієнта список проблем, що потребують вирішення, і варіанти лікування.

Косметичні препарати. Хороший фахівець завжди продемонструє препарати до процедури і роз’яснить — який від них результат, який побічний ефект, які можливі ускладнення, як їх уникнути. Засобів без етикетки у такого майстра бути не може. Препарати без будь-яких розпізнавальних ярликів — це несертифікована косметика. Косметичні засоби, з якими працює грамотний майстер, завжди відносяться до професійних лінійок — їх неможливо купити в звичайному магазині косметики. Майстер повинен вміти відповісти на будь-які питання стосовно продукції, її властивостей, складу і способу застосування, а також зобов’язаний запитати про можливість алергічних реакцій на будь-які компоненти.

Вартість послуги. Хорошого фахівця відрізняє те, що він ніколи не буде нав’язувати вам дорогі, абсолютно зайві послуги. Якщо сума за рекомендований курс процедур виявилася занадто високою, майстер завжди запропонує вам альтернативний варіант (більш дешеві препарати або більш короткий курс процедур).

Довіра — один з ключових критеріїв вибору. Якщо фахівець викликає у вас хоч якісь сумніви, сміливо шукайте іншого. Косметолог повинен вселяти довіру, а ви повинні поруч з ним відчувати себе захищеною.

Вибрати «свого» косметолога – завдання непросте, але, озброївшись вищевказаними порадами, ви зможете скоротити час пошуку кваліфікованого фахівця і без страху довірити йому свою красу. І пам’ятайте, що тільки ви приймаєте рішення. Є сумніви в професіоналізмі майстра? Не подобається його манера спілкування? Шукайте іншого – адже здоров’я – дорожче!