Цей сильнодіючий косметичний засіб з’явився в середині 1990-х, а сьогодні широко представлений в лініях усіх люксових брендів. Існує чимало тонкощів у виборі і застосуванні сироваток, проте, якщо ви зможете знайти «ту саму», потрібну саме вашій шкірі, вона здатна стати чудодійним еліксиром краси.
Що це таке?
Косметичні сироватки – це дуже ефективні засоби для догляду за обличчям і тілом, особливо шиєю і зоною декольте. Вони містять у своєму складі високу концентрацію активних речовин, які проникають в глибокі шари шкіри і легко засвоюються клітинами. Молекули цих речовин в сироватці набагато менші, ніж у кремі, а їх кількість, навпаки, більша. Саме тому сироватки здатні вирішувати проблеми, які не під силу кремам.
Дехто помилково вважає, що сироватки – засіб виключно вікового догляду за обличчям. Це, звісно, не так. Серед сироваток є засоби, які надають шкірі ніжного сяйва, насичують її киснем, зволожують, усувають сліди втоми, підсилюють дію денного крему, допомагають у боротьбі з акне, відбілюють, звужують пори.
Раніше сироватка (косметологи називають цей засіб «серум») використовувалася лише у салонах краси. Звісно, засоби, які доступні нам у магазинах, відрізняються від професійних меншою концентрацією корисних речовин, але тим не менше вони також ефективні.
Оскільки у виробництві сироваток використовуються новітні технології і наукові досягнення, вони коштують досить дорого. Проте поступово їх середня ціна знижується, з’являються бюджетні варіанти. А це означає, що сироватки стають все більш доступним продуктом.
Для чого використовувати сироватку?
Сироватки не випадково називають концентратами краси: вони містять у десятки разів більше біологічно активних речовин, ніж креми.
Привабливість сироватки у тому, що результат застосування видно буквально з першого нанесення, адже шкіра миттєво отримує необхідну кількість активних речовин. Якщо потрібно за короткий час вирішити проблеми зі шкірою – наприклад, покращити її зовнішній вигляд, нормалізувати роботу сальних залоз, омолодити чи зволожити, – то замість крему доцільніше скористатися сироваткою.
Головних компонентів у складі сироваток один або два. Зазвичай, це гіалуронова кислота, гліколева і молочна кислоти, рослинні екстракти, мінерали і тому подібне. Інші речовини, такі як фруктові кислоти і пептиди, служать їм провідниками у глибокі шари шкіри, недоступні для крему, зволожують шкіру і закріплюють лікувальний ефект активних інгредієнтів.
При цьому сироватка, звісно, не є універсальним б’юті-продуктом і не виключає використання засобів щоденного догляду: очищуючого молочка, тоніка, крему тощо.
Яку обрати?
Сироватки підбирають не за типом шкіри, а за проблемою, яку необхідно вирішити. Також при покупці необхідно дивитися, для якого віку призначена сироватка. При виборі сироватки слід діяти обережно – не варто купувати призначену для шкіри після сорока, якщо вам тільки двадцять п’ять.
Активні концентровані компоненти сироватки можуть викликати подразнення і алергічні реакції шкіри, тому при схильності шкіри до алергічних реакцій перед застосуванням будь-якої сироватки краще прокунсультуватися зі спеціалістом. Наприклад, власницям смаглявої шкіри варто уникати продуктів з відбілюючим ефектом. Зимою небажано постійно застосовувати засоби із антисептичним ефектом, оскільки вони роблять шкіру більш сухою.
Сироватки бувають на масляній і на водній основі. Косметологи вважають, що весною і літом краще користуватися засобами на водній основі, а ухолодну пору року – на масляній.
Як наносити сироватку?
Чому сироватки продаються в ампулах або маленьких флаконах з піпеткою, як аптечні засоби? Ці сильнодіючі препарати застосовуються у малих дозах, каплями. Кількість сироватки в упаковці для домашнього застосування розрахована на потрібний курс, щоб уникнути перенасичення шкіри.
Перед нанесенням будь-якої із сироваток потрібно ретельно очистити шкіру, зняти макіяж і забруднення. Потім бажано нанести тонік без спирту. Правда, якщо у вас суха чи чутлива шкіра, робити це не обов’язково.
Крім того, можна трохи посилити дію сироватки, якщо перед її нанесенням зробити пілінг обличчя – наприклад, перед важливою подією, коли потрібно швидко привести шкіру в порядок і мати неперевершений вигляд. Повторювати цю маніпуляцію можна не частіше, ніж раз в тиждень.
Сироватку краще наносити, поки шкіра ще трохи волога. Завдяки цьому активні речовини ще глибше проникають в пори. Як правило, такі засоби – не з дешевих і до того ж вони дуже концентровані, тому наносити їх потрібно небагато. Достатньо декількох капель на кінчики пальців, які легкими рухами потрібно розподілити на обличчі. Хвилин через десять можна нанести на шкіру крем аналогічної марки, це посилить дію засобу і не дасть волозі випаруватися. Краще наносити холодний крем, тому що при цьому відбувається відтік крові від поверхні шкіри і інгредієнти сироватки проникають глибше.
Сироватку із високою концентрацією активних речовин краще наносити один раз на день, бажано ввечері, курсами у два-чотири тижні. Повторити курс можна через два місяці. Однак під час курсу можна почергово застосовувати і різні види сироваток, якщо у вашої шкіри не одна, а декілька проблем.
Переваги і недоліки засобу
Безсумнівна перевага сироватки для обличчя – її висока інтенсивність. Завдяки підвищеній концентрації активних речовин, сироватки часто виявляються більш дієвими, ніж креми. Вони легко лягають на шкіру, не залишаючи опісля відчуття сухості чи жирності, роблять шкіру еластичною. Особливо вражаючих результатів можна досягти при використанні сироватки для боротьби зі зморшками та іншими ознаками старіння шкіри.
Не зважаючи на очевидні переваги, є у цього чудо-засобу і недоліки.
По-перше, при використанні будь-якої сироватки для обличчя, необхідно чітко дотримуватися інструкції на упаковці. Зловживання сироватками, особливо якщо у них закінчився термін придатності, здатне викликати неприємні наслідки – подразнення шкіри, свербіж і висипання.
По-друге, через особливості складу сироватки іноді забивають пори, особливо якщо вони не марковані як некомедогенні (тобто такі, що не погіршують стан шкіри, не викликають появу вугрів та прищів).
По-третє, чимало сироваток призводять до появи сального блиску на шкірі, особливо у літню спеку. Правда, заради справедливості варто зазначити, що такий недолік проявляється і у багатьох кремів під час їх використання у літню пору.
Інші недоліки – висока вартість, відносно невеликий термін придатності, який вимагає суворого дотримання правил зберігання, доволі вузький спектр дії: як правило, сироватка націлена на вирішення однієї або двох проблем, тому для роботи над усіма недоліками потрібно буде декілька засобів.
Також варто пам’ятати про те, що майже будь-яка сироватка має відбілюючу дію, що підходить не для кожної шкіри. При сильно виражених судинних зірочках на обличчі ці засоби також не підходять, оскільки можуть сприяти їх збільшенню.
* * *
Грамотно підібрана сироватка гарантує вам вражаючий результат. У косметологічному центрі «Амелі» вам допоможуть підібрати ефективні сироватки для вирішення проблем вашої шкіри та надання їй неперевершеного вигляду.