Пн-Пт 9:00 - 20:00

Сб 09:00-18:00

м. Луцьк, вул. Олеся Гончара, 3

Як обрати хорошу антивікову косметику

Роки, на жаль, не додають краси. З віком відбуваються зміни, які передусім стають помітними на шкірі. Спеціальна антивікова косметика може уповільнити процес старіння шкіри, адже до її складу входять компоненти, здатні відновити природні зміни, повернути шкірі необхідні властивості.

Що таке антивікова косметика?

Антивікова косметика – це та, яка містить компоненти, властивості яких спрямовані на корекцію змін шкіри, пов’язаних з віком.

Завдання антивікових косметичних засобів – стимулювати в клітинах шкіри обмінні процеси, які сповільнюються з плином часу. З певного віку, залежно від індивідуального стану шкіри, вона постійно потребує стимулювання.

Антивікова косметика – відмінний спосіб уповільнити старіння шкіри. Проте слід розуміти, що при різкому припиненні використання антивікових засобів, шкіра починає поступово повертатися до свого вихідного, природного стану.

Крім цього, важливо пам’ятати, що ні в якому разі антивікова косметика не є ліками від старіння. Головна її мета – призупинити процес старіння, уповільнити швидкість змін у шкірі, пов’язаних з віком.

Важливою особливістю антивікової косметики є неприйнятність її підбору за віком. Фрази типу «антивікова косметика після 35» або «антивіковий крем після 50» – це просто рекламні трюки. Антивікова косметика повинна вирішувати нагальні проблеми шкіри, існуючі в конкретний момент, а вони жодного відношення до паспортного віку не мають. Не секрет, що жінка в 40 років може виглядати на 30, і навпаки. У кожної людини старіння шкіри відбувається індивідуально: цей процес залежить від генетичних факторів, стану внутрішніх органів, здоров’я в цілому, способу життя, навколишнього середовища і багато чого іншого.

Види антивікової косметики

Існує кілька видів антивікової косметики, згідно з проблемами, які вона вирішує:

– антивікова косметика для очищення шкіри – лосьйони, косметичне молочко, тонік для очищення шкіри тощо;

– антивікова косметика для живлення, зволоження і захисту шкіри – сироватки, зволожуючі антивікові креми, живильні креми, захисні креми;

– антивікова косметика для інтенсивного догляду – маски (гелевидні, кремоподібні, маски-плівки тощо), скраби (абразивні, АНА-пілінги, ензимні пілінги, гомажі тощо);

– антивікова косметика з миттєвим ефектом – косметичні засоби, що дають миттєвий ефект, містять у собі світловідбиваючі полімери. Полімери заповнюють зморшки і створюють оптичний обман – відбивають світло, візуально розгладжуючи шкіру. Насправді зморшки, звичайно ж, нікуди не зникають, але вони надійно замасковані на пару годин. Хоча, справедливості заради варто відзначити, що подібні косметичні засоби містять у своєму складі компоненти, що стимулюють обмінні процеси, зволожують шкіру і борються з втратою її пружності.

Як діє антивікова косметика

Науково доведено, що велика частина інгредієнтів, які входять до складу формул антивікової косметики, дійсно робить позитивний вплив на стан шкіри. І хоча антивікова косметика не здатна повністю позбавити від зморшок, більшість косметичних засобів вирівнює шкіру, видаляє відмерлі частинки шкіри, зменшує вікові плями і робить зморшки менш помітними.

Багато інгредієнтів, що входять до складу формул антивікової косметики, стимулюють природні процеси в клітинах шкіри, зменшуючи пошкодження і відновлюючи пошкоджені ділянки шкіри, роблячи її більш пружною і підтягнутою і, тим самим, зводячи кількість і помітність зморшок до мінімуму.

Ефективність антивікової косметики залежить багато в чому від стану шкіри. Різні засоби косметики призначені для вирішення різних проблем зі шкірою. Варто пам’ятати, однак, що навіть якісна і дорога косметика не здатна за кілька днів повністю позбавити шкіру від зморшок — ефективність антивікового крему залежить від терміну його використання.

Що має входити до складу антивікових засобів?

Щоб антивікова косметика дійсно працювала і давала реальний результат, в її складі мають бути спеціальні компоненти. Це, зокрема:

– гіалуронова кислота. Головна функція гіалуронової кислоти – збереження води в шкірі. Якщо клітини досить заповнені водою, рівень зволоження хороший, а це, в свою чергу, головним чином впливає на молодість і красу шкіри. Саме тому гіалуронову кислоту дуже часто включають в антивікову косметику. Цей компонент підтримує нормальний водний баланс і робить шкіру пружною і еластичною. У складі косметичних засобів гіалуронова кислота позначається як Hyaluronic Acid;

– фруктові кислоти. Вони володіють ефектом легкого пілінгу, в результаті чого відмерлі клітини поступово видаляються з поверхні шкіри, очищаючи і висвітлюючи її. При цьому фруктові кислоти також підсилюють вироблення колагену – головного “будівельного” матеріалу шкіри. Таким чином, такі кислоти дуже добре впливають на стан шкіри, вирівнюють колір, освітлюють пігментні плями, усувають дрібні рубці і зменшують зморшки. У складі косметики фруктові кислоти позначаються як AHA-кислоти і включають в себе всі види кислот, які виробляються з натуральних рослин (наприклад, яблучна, лимонна, винна, молочна, гліколева та інші);

– вітамін А (ретинол). Він прискорює обмінні процеси, стимулює вироблення колагену і еластину, що в цілому допомагає шкірі довгий час залишатися молодою і красивою. У складі косметики вітамін А позначається як Differin (adapelene), Renova (tretinoin), Retinoic acid (ретиноєва кислота), Retinol (ретинол), Retinyl linoleate (ретинолу лінолеат), Retinyl palmitate (ретинолу пальмітат), Tazorac і avage (Tazarotene). Засоби з ретинолом дуже ефективні і рекомендуються жінкам від 30-35 років. Для молодої шкіри засоби з вітаміном А будуть занадто потужними;

– антиоксиданти. Це важливі компоненти будь-яких косметичних засобів, покликані захищати шкіру від негативного впливу навколишнього середовища (міський смог, ультрафіолет, шкідливі звички, стрес тощо). Найчастіше антиоксидантами в косметиці виступають такі речовини, як токоферол (вітамін Е), лимонна кислота (вітамін С), ALA – кислоти, коензим Q10, селен, екстракти зеленого чаю, виноградних кісточок і інші;

– сонцезахисний фактор. SPF не менше 30 обов’язково повинен бути включений в будь-який денний крем від зморшок. Вже давно відомо, що ультрафіолет – один з головних чинників старіння шкіри. Навіть якщо на вулиці несонячно або настала зима, все одно необхідно наносити на обличчя захист мінімум SPF 30, так як на нашу шкіру впливають навіть невидимі сонячні промені. У складі косметичних засобів функцію сонячних фільтрів виконують такі речовини, як titanium dioxide, zinc oxide або avobenzone.

При покупці будь-якого косметичного засобу завжди звертайте увагу на порядок розташування компонентів у складі. Зазвичай перші 10 інгредієнтів у списку є найактивнішими, а від інших складових, які знаходяться на останніх місцях, користі для шкіри буде дуже мало.

* * *

У косметологічному центрі “Амелі” вам допоможуть підібрати якісну та ефективну антивікову косметику для домашнього догляду. Нехай ваша шкіра залишається молодою якомога довше!