Пілінг ТСА – це хімічний пілінг на основі трихлороцтової кислоти, яка сприяє припіканню проблемних ділянок шкіри і насиченню серединних тканин киснем. Ця методика відома ще із середини двадцятого століття і, не зважаючи на те, що після процедури потрібен достатньо довгий відновлювальний період (близько двох тижнів), вона користується великою популярністю.
Як діє трихлороцтова кислота?
Трихлороцтова кислота, яка є основою пілінгу, має такі властивості:
– чудово очищає поверхневий шар епідермісу, роблячи шкіру гладенькою і чистою;
– посилює регенеруючі властивості шкіри;
– значно звужує пори, зменшуючи виділення клітинами жиру та надає протизапальний ефект;
– розширює кровоносні капіляри, чим посилює обмінні процеси і стимулює вироблення колагену;
– знищує патогенну флору, яка викликає запальні процеси у шкірі, та надає антимікробний ефект.
Показання і протипоказання до проведення ТСА-пілінгу
Цей пілінг застосовують у таких випадках:
– наявність дрібних зморшок в області очей, губ, щік і лоба;
– розширені пори і надмірна жирність шкіри;
– рубцеві зміни шкіри після акне;
– наявність ознак фотостаріння;
– вікові зміни.
Перед проведенням процедури слід ознайомитися зі списком протипоказань, а найкраще прокунсультуватися з лікарем-дерматологом чи лікарем-косметологом. Процедуру не можна проводити у таких випадках:
– вірусна інфекція шкіри;
– запальні процеси на шкірі;
– підвищена пігментація;
– алергія;
– захворювання органів ендокринної системи;
– вагітність і лактація;
– злоякісні новоутворення в організмі;
– дерматологічні захворювання;
– порушення цілісності шкірного покриву;
– індивідуальна гіперчутливість до окремих компонентів хімічного складу пілінгу.
Як проводиться процедура?
Шкіра перед процедурою обробляється лосьйоном, яким знімають залишки макіяжу та інші забруднення, потім на неї наносять шар пілінгу. Відчуття при нанесенні першого шару не завжди однакові – у декого це не викликає ніяких емоцій, у інших – пекучість і біль. Нанесення більш концентрованого складу може викликати сильніші, але терпимі больові відчуття.
Тривалість процедури складає 20 хвилин, після чого на шкірі з’являється наліт білого кольору. Почервоніння і виражена судинна реакція можуть наростати протягом 24-48 годин після проведення процедури.
Через 2-3 дні на шкірі з’являються темнуваті кірки, які ні в якому разі не можна здирати, оскільки це може призвести до появи рубців. Кірки повністю сходять через 7-8 днів після процедури, а під ними проявляється ніжна і підтягнута шкіра. Протягом 2-3 днів обличчя поступово повертається до нормального тону і кольору.
Результат після пілінгу
Після ТСА-пілінгу відновлюється рельєф і структура шкірного покриву; зникають ознаки фотостаріння, внаслідок чого шкіра набуває здорового і рівного тону і кольору; згладжуються рубці і зменшується вугровий висип; зникає гіперкератоз (надмірне утворення рогового шару на шкірі); обличчя висвітлюється, а пігментні плями стають світлішими або й зникають зовсім.
Ефект після ТСА-пілінгу залежить від індивідуальних особливостей шкірних покривів та їх стану на момент проведення процедури, а також від виду та глибини пілінгу.
Особливості відновлювального періоду після проведення ТСА-пілінгу
В середньому відновлювальний період триває 5-10 днів, протягом яких необхідно дотримуватися певних запобіжних заходів.
Після ТСА-пілінгу шкіра дуже натягнута, червоного кольору і з вираженими набряками, тому вона потребує бережного догляду протягом кількох днів після процедури.
Категорично забороняється контакт обробленої пілінгом шкіри з водою протягом двох днів після процедури. В цей час необхідно наносити спеціальні зволожуючі засоби, які підбере косметолог залежно від типу шкіри. Зазвичай, це засоби, до складу яких входять фруктові кислоти (в невеликій концентрації), вітаміни і зволожуючі компоненти. При виході на вулицю необхідно користуватися сонцезахисними кремами з SPF фактором не менше 30.