Пн-Пт 9:00 - 20:00

Сб 09:00-18:00

м. Луцьк, вул. Олеся Гончара, 3

Сонцезахисний крем: як обрати?!

Косметичні засоби з сонцезахисними фільтрами (SPF) захищають нас від ризику раку шкіри, а також від появи дрібних зморшок, пігментних плям та інших ознак передчасного старіння. Але навіть ті люди, які регулярно й старанно використовують креми, гелі та спреї з SPF, часто припускаються помилок, які зводять нанівець усі їхні старання.
Отже, спробуймо з’ясувати, як правильно застосовувати сонцезахисні засоби. Накладайте сонцезахисний засіб на шкіру за 30 хвилин до виходу на сонце. Часто можна побачити картину, як люди приходять на пляж, перевдягаються в купальні костюми, далі зручно облаштовуються і розстеляють рушники, а лише потім дістають сонцезахисні засоби та починають ними мастити тіло. Це – груба помилка. Застосовуйте крем за півгодини до того, як вийдете на сонце – за цей час шкіра його абсорбує і фільтри почнуть працювати. В іншому випадку ви упродовж досить тривалого часу залишаєтеся незахищеними від шкідливої дії ультрафіолетових променів.

Який вибрати сонцезахисний крем?

  • вибирайте легкі нежирні лосьйони, креми без масел, особливо ненатурального походження;
  • обов’язково спробуйте крем перед тим, як його купити: є безліч нюансів – липкість, запах, щільність – які можуть зробити застосування некомфортним.
  • чим яскравіше сонце, тим вище повинен бути SPF;
  • вибирайте крем для обличчя з максимальним доступним фактором захисту.
Губи, як і решта тіла, потребують захисту від згубної дії ультрафіолетового опромінення. Тому дуже важливо накладати на них сонцезахисний засіб. Але крем, який ви застосовуєте для тіла, для губ не підійде – він довго не триматиметься, та й навряд чи вам сподобається його смак на губах. Для захисту губ вам потрібний спеціальний бальзам або гігієнічна помада з сонцезахисними фільтрами.
Для обличчя потрібний спеціальний крем. Засіб для тіла не завжди є вдалим варіантом для обличчя, адже шкіра обличчя більш чутлива до подразнень. Якщо у вас жирна шкіра схильна до вугрів або алергічних реакцій, не варто ризикувати, накладаючи на обличчя сонцезахисний засіб для тіла краще обрати легкий крем або емульсію.
Застосовуйте сонцезахисний засіб не лише в сонячні, але й у хмарні дні, а також тоді, коли ви перебуваєте в затінку.
Сильніший захист більш ефективний. Для профілактики раку шкіри медики рекомендують використовувати засоби SPF не менше 15 одиниць. Ще ефективнішим вважається SPF 30, який блокує 97% ультрафіолетових променів. Засоби рівня SPF 50 блокують начебто не набагато більше – а саме 98% УФ променів, але вони вбирають більше енергії, що продукує вільні радикали, тому експерти рекомендують цей ступінь захисту для сонячного літнього сезону. Водночас, попереджають експерти, засоби SPF 100 можуть давати фальшиве відчуття безпеки – а між тим їх слід наносити так само часто, як і SPF 30. Косметологи наполягають, що будь-який сонцезахисний засіб, навіть водостійкий, слід наносити на шкіру кожні 80 хвилин.