Пн-Пт 9:00 - 20:00

Сб 09:00-18:00

м. Луцьк, вул. Олеся Гончара, 3

Що таке міліуми і як їх лікувати?!

Міліуми (від латинського “просяне зерно”, “просо”) – це білий вугор , який утворюється в результаті надмірної діяльності сальних залоз. Розрізняються первинні, а також клінічні міліуми. Первинні міліуми виникають спонтанно і можуть бути наслідком впливу, наприклад, ультрафіолетових променів. Вторинні міліуми з’являються після запальних або травматичних ушкоджень шкіри. Це щільне білясте (іноді жовтувате) утворення розміром з головку шпильки, за формою воно нагадує невелике зернятко. Улюбленим місцем появи білих вугрів є особа, а саме область навколо очей, щоки і віскі, іноді міліуми можуть з’явитися навіть на носі. Розміром ці утворення бувають зазвичай не більше 2-3 мм.

Причини виникнення міліумів

Поява міліума відбувається через закупорювання волосяного фолікула і сальної залози роговими масами. Звичайний час появи білих вугрів – період статевого дозрівання, але трапляється це і набагато більш зрілому віці. Цікаво, що жінки схильні до цього неприємного недугу більшою мірою, ніж чоловіки. Зазвичай причиною появи міліума є неправильний догляд за шкірою, але крім цього спровокувати білі вугри може і комедогенним косметика, сухість шкіри, неправильне очищення шкіри, надмірне виділення жиру. Всі ці чинники, впливаючи на шкіру, не дозволяють шкірному жиру вийти назовні, і воно забиває пори, утворюючи біле ущільнення – міліум.

Лікування міліумів

Косметологи рекомендують при появі міліумів не займатися самолікуванням, так як позбутися цієї неприємної проблеми за допомогою косметичних препаратів практично неможливо, а самі собою міліуми зазвичай не проходять і можуть навіть протягом кількох років псувати зовнішній вид шкіри обличчя.

Найпоширенішим і найбільш дієвим способом позбавлення від міліумів вважається їх механічне видалення, яке повинно проводитись косметологом. Загалом, вся процедура полягає в ретельному очищенні, дезінфекції шкіри та видалення міліума. Косметолог стерильною голкою проколює міліум, видаляє його вміст. Тільки досвідчений косметолог зможе видалити їх, не пошкодивши при цьому інші шари шкіри.

Профілактика появи міліумів

До профілактичних заходів виникнення міліумів можна віднести правильний догляд за шкірою обличчя, а саме регулярне очищення шкіри, використання пілінгів, масок та засобів, що підходять для вашого типу шкіри. Крім того, важливо стежити за своїм раціоном і не зловживати жирною, смаженою, солодкою, солоною, копченою їжею.